Mistr Robert VANO osobně uvedl v Obrazárně Špejchar Želeč třináct dalších fotografů, v sobotu dne 2. prosince 2017 od 18.00 hodin. A vyprávěl historky “Z ateliéru”.
Před deseti lety jsem fotil Ornellu Mutiovou na nějaký parfém. Ze zvyku jsem se jí zeptal, kam mám poslat náhledy ke schválení. Herečka zvedla nechápavě oči a odvětila: Přece vy vybíráte fotku. A když to bude špatně, bude to vaše ostuda, protože celý svět ví, že jsem nádherná.

Dvě stě let dlouhou cestu portrétního umění zachycuje v dílech vybraných malířů výstava Podobizna, předsíň duše. V portrétech mužů, žen i dětí lze sledovat vývoj a proměny malířských stylů od realistického pojetí malby až k fauvismu či pracím s rysy kubizmu. Stejně tak jsou tu zastoupeny i mnohé techniky, kresba, pastel, olejomalba. Výjimečné jsou podobizny krásných žen, spjatých s jejich tvůrci, např. Aloisem Bílkem či Karlem Molnárem a pozornost návštěvníků vzbudí i známé tváře jako spisovatel Karel Čapek nebo herec Martin Růžek. Expozici tvoří celkem 85 podobizen od převážně českých autorů.