Vernisáž výstavy dne 30. června v 17.00 hodin doprovodí křest knihy o díle známého českého krajináře, žáka Antonína Slavíčka.

Výstava díla malíře a sochaře Jana Rýze (1946—2016).

Jan Rýz: pedagog, kreslíř, malíř a sochař žil nenápadně v hlubině svého ateliéru v centru Prahy a nehnal se nijak horlivě do výstavních síní ani významně neusiloval o prodej svých děl. Stal se skoro překvapením a objevem po své náhlé smrti v roce 2016. Stále kráčel ve své tvorbě dopředu, od obrazů se sportovními motivy, přes hravé asambláže až k umělohmotným sochám (objektům), nazývaným plastily. Výstavu doprovází vydání knihy, která zahrnuje výběr jeho prací za padesát let života.

Dvě stě let dlouhou cestu portrétního umění zachycuje v dílech vybraných malířů výstava Podobizna, předsíň duše. V portrétech mužů, žen i dětí lze sledovat vývoj a proměny malířských stylů od realistického pojetí malby až k fauvismu či pracím s rysy kubizmu. Stejně tak jsou tu zastoupeny i mnohé techniky, kresba, pastel, olejomalba. Výjimečné jsou podobizny krásných žen, spjatých s jejich tvůrci, např. Aloisem Bílkem či Karlem Molnárem a pozornost návštěvníků vzbudí i známé tváře jako spisovatel Karel Čapek nebo herec Martin Růžek. Expozici tvoří celkem 85 podobizen od převážně českých autorů.